HALI YIKAMADA ÖNCÜ ADRES 2008 YILINDAN BERİ PROFOSYONEL HİZMET
  • KUSURSUZ TEMİZLİK İÇİN BİZİ ARAYIN
  • 212 493 04 51

LEKE ÇIKARTMA İŞLEMİ

Leke çıkartma İŞLEMİ

leke çıkatmaLeke çıkartma

 

 

Leke Çıkartma

Yıkanacak halılar önce gruplandırılır. Elyaf ve Renk hassasiyeti olan halılara renk sabitleyici çözeltisi tatbik edilir. Daha sonra yıkama işlemine geçilir. Yıkama safhasında tam otomatik makineler kullanılır.

İlerlerken farklı ünitelerden geçen halı otomatik olarak gezerfırça platformunda ıslatılır, şampuanlanır, leke çıkarma işlemleri yapılır. Bu işlem halı tabanı,kenarı ve saçakları üzerinde uygulanır. İstenilen temizlik elde edilene kadar yıkama ve leke çıkarma çalışmasına devam edilir. Tam otomatik halı yıkama makinesine halılar tek tek konduğu için başka birisinin halısı ile sizin halınızın beraber yıkanması asla söz konusu değildir.

Tam otomatik halı yıkama makinalarının dahi çıkartamadığı lekeler vardır. Örneğin: Kan, mürekkep, pas, çay, kahve, şarap vb gibi lekeleri çıkartmak için biz SOFİ HALI olarak halının özüne zarar vermeyecek bitkisel özlü leke çıkartıcılar kullanmaktayız. Bu uygulama kesinlikle halı temizliği ve halı yıkama konusunda profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Halılar yüzeyi; hav dibi ve tabanı olmak üzere üç boyuttan oluşmaktadır. İlk temizleme anında halı yüzeyi temizlenmiş görünsede, söz konusu olan lekeler kuruduğunda yeniden görünür hale gelecektir. Çünkü halı kurumaya debaşladığında, dipten hav kısmına doğru kuruduğu için, hav dibine yerleşmiş olan leke yüzeyde yeniden belirecektir. Halıda leke çıkartma işleminde kullandığımız tüm ürünler insan sağlığına zarar vermeyen, halının doğal renklerini ve dokusunu bozmayan, içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanlarıdır. İçeriğinde kimyasallar bulunan klor ve deterjan gibi aktif maddeler, hem biz yetişkinlerin hem de henüz yürümeye başlamamış olan minik yavrularımızın sağlığına büyük ölçüde zarar vermektedir. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği ile leke çıkartma işlemi yapılmaktadır.
Özellikle el dokuma halılarında uygulanan leke çıkartma çalışması çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir.

Bir yorum bırakın